Zvykejte si na pohyb

Náš životní styl je nepochybně velmi pohodlný. Máme dostatek potravy a mnozí z nás pracují z pohodlí kanceláře. Bohužel člověk byl nastavený tak, aby si potraviny obstarával v potu tváře a aktivně pracoval. Dostupnost potravin a minimální námaha bohužel vede k tomu, že mnoho lidí začíná stále více přibírat a nemusí se nutně jednat o lidi, kteří by snad měli mít sklony k obžerství.
jóga na pobřeží

Svůj lví podíl na tloustnutí má samozřejmě také stres. Mnoho lidí ve stresu hubne, ale ještě více lidí přibírá a to je fakt. Stres totiž způsobuje zvýšenou tvorbu hormonů stresu, který zpomaluje výrazně metabolismus.

Z toho nutně vyplývá, že bychom se měli střídmě a vyváženě stravovat, měli bychom si osvojit relaxační techniky, abychom se vyvarovali spěchu a především bychom se měli více hýbat. Je opravdu nezbytné zařadit více pohybu do našich životů. Je to žádoucí nejen při redukci nadváhy, ale také pro kvalitu našeho zdraví, na kterém by nám mělo záležet především.

Na to mnozí neradi slyší. Ale někdy stačí pravidelná chůze, návštěva bazénu. Nakonec zjistíte, že díky pohybu se cítíte lépe, protože se Vám vyplavují hormony štěstí a nenáročný pohyb se může nakonec stát cestou k aktivnímu sportu , kterému jste se prve tak vehementně bránil. Ostatně nebudete ani první ani poslední zarputilý odpůrce pohybu, který z gruntu dokázal přehodnotit svůj velmi negativní postoj.
kliky na jedné ruce

Možná namítnete, že už nejste žádný mladíček, ale věřte tomu, že je celá řada sportů, které jsou velmi vhodné i pro starší lidi a dokonce například i pro seniory. Například plavání, jízda na kole nebo jóga a všechny typy relaxačního pohybu. Nutno říci, že jsou ovšem také sporty, které nejsou vhodné. Hrozí totiž zvýšené riziko úrazu. Například takový aerobic nebo kolektivní míčové sporty nejsou úplně vhodné pro starší lidi.