Parťák na běhání? Jednoznačně pes.

Co pořídit před tím, než začnete běhat
Před tím, než se pustíte do běhání s Vaším čtyřnohým miláčkem, je potřeba pořídit pár praktických vychytávek. Ty Vám pomohou, abyste se při běhu cítili pohodlně. Přece jenom běhání s 30 kg Aronem který táhne na vodítku by mohlo skončit odřenými dlaněmi nebo bolavými zády. Základem je vybrat vhodný sedák, což je vlastně takový postroj, který si upevníte kolem pasu. Na něj se pak zapíná vodítko, takže tah psa necítíte tak intenzivně. Odpružené vodítko je také pro plynulý běh velmi důležité – vyhnete se nepříjemnému tahání a cukání. V neposlední řadě je dobré pořídit i postroj na psa. Většinou to bývají speciální kšíry, které zajistí Vašemu pejskovi při běhání to největší pohodlí.
procházky se psem
Proč běhat právě se psem?
Možná Vás překvapí, že běh se psem ze začátku není žádná brnkačka, ale pořádná dřina. Přece jenom nějací pejsci dost táhnou, a tak je potřeba je k plynulému běhu vycvičit. Do kopce Vám Váš milovaný chlupáč pomůže, ale z kopce Vám dá nejspíš pořádně zabrat. Rozeběhne se a Vaše nohy se budou muset vyrovnat s pořádnou zátěží. Také musíte být k pejskovi pozorní a pozorovat, jestli nemá žízeň nebo jestli není zem příliš horká např. v letních dnech. Nejvíce se doporučuje běh lesníma cestami, kde je ideální povrch pro psí tlapky a příjemný chládek. Běhání se psem Vás bude naplňovat a přinášet Vám jen radost. Každý pes má rád pohyb a když bude moct sdílet tento sport s Vámi, bude nadšený. Až budete běhat, všimněte si jeho nadšeného výrazu, který mluví za vše.
běžící pes
Jaký pejsek je na běhání vhodný?
Samozřejmě ne každý pejsek je ideální společník na běhání po lese, proto je důležité si ujasnit, jaký má Váš psík temperament, abychom ho nepřetěžovali. Nejvíce si běh užije určitě německý ovčák, border kolie, dalmatin nebo ohař. I zlatý retrívr nebo Jack russel budou nadšeni ze společného běhu, dbejte však na pravidelný odpočinek. Naopak ne příliš vhodný je baset nebo buldoček. Tito pejsci jsou oddaní svému pánovi, ale mají rádi své pohodlí. Také čivava nebude z dlouhého běhu příliš nadšená, možná by Vám nakonec skončila při běhu spíš v náručí.