Paletový nábytek

Není to zase tak dávno, kdy se na trhu objevily palety v různém provedení a dokonce i barevných nátěrech. Daly se běžně zakoupit v nákupních centrech. Je pravdou, že tuto paletovou mánii zřejmě spustila hromadná výroba jednoduchého nábytku. Na druhou stranu se skutečně dal z těchto prvků krásně vybavit snad celý byt. Jednoduchá montáž, různé barevné provedení, mnohé využití, snad jen přece jenom málo pohodlné a příliš tvrdé poležení. Ačkoliv když se pořídila šikovná matrace, tak i postel našla své uplatnění. Nápadů, jak zpracovat rozbité palety, které již nikdo nechtěl vykoupit nebo opravit, což se také běžně dělá, bylo najednou více, než dost. Dostaly tak novou šanci. A nejen v domácnostech.

houpačka

Zahrady plné překvapení

Přepravní paleta se dá totiž skvěle využít i ve venkovních prostorách. Například skvěle poslouží jako zahradní nábytek. Pro děti zase jako ideální houpačka, která přirozeně musí být dostatečně pevná a zabezpečená. Zahradníci dají zase přednost vyvýšeným záhonkům, nebo dokonce vytvořením podlahy na terase nebo v altánku a podobně. Možností je skutečně dost a není divu, že se tento materiál dá využít ještě po další úpravě prakticky k čemukoliv. Přepravní palety se vyrábí z kvalitního dřeva, které musí něco vydržet, aby dostatečně udržely materiál, který budou převážet.  

květiny

Bylinná nebo květinová zahrádka

Bylinky si můžeme pěstovat jak doma, tak venku na záhonku. Ale o tuto skvělou možnost nemusí přijít ani ti, kteří bydlí v panelovém domě a mají balkon. Přepravní palety totiž mohou po menší úpravě posloužit jako stojan, který se naplní vhodným substrátem a zeminou. Poté se dají pěstovat bylinky různého druhu přímo na balkonu. Bylinkovou nebo květinovou zahrádku tak může mít každý na dosah ruky. Veškeré palety prochází tepelným ošetřením, což vede ke zvýšené trvanlivosti materiálu, a pokud se po vyřazení znovu důkladně ošetří, poté budou ještě dlouhou dobu sloužit na jiných praktických místech.