Postele z masivu jsou to nejlepší, co můžete ve své ložnici mít. Jak je vybírat?

Bez kvalitní a zdravotně nezávadné postele si nikdy nezaručíme spánek, který potřebujeme. Postel patří k nábytku, na kterém bychom rozhodně neměli šetřit. Postele z masivu představují kvalitní základ pro zdravý spánek a mohou být i cenově dostupné. Jak a podle čeho je vybírat?

postel z masivu má své neobyčejné kouzlo

Pevný rám a správné rozměry

Každou postel dělá kvalitní její rám. Ten by měl být pevný, odolný, zdravotně nezávadný a stabilní. Masiv tohle všechno má a zajistí vám tak oporu, kterou při spánku potřebujete. Dřevo navíc příjemně voní, hodí se také pro děti, seniory, alergiky i osoby trpící astmatem. Skvěle se kombinuje s ostatními kusy nábytku a hodí se do každého interiéru. I když nepotřebuje dřevo žádnou speciální a přehnanou péči, vydrží stále krásné a pevné i po dlouhá léta. Kvalitnější postel neseženete.

Abychom se vyspali skutečně kvalitně, jsou důležité i rozměry postele, ty bychom měli vybírat nejen podle svých prostorových dispozicí ale také podle toho, kolik prostoru během spánku potřebujeme. Délka je většinou daná a dostačující je rozměr 200 centimetrů. Kolem hlavy i u nohou by ale člověku mělo vždy zbýt ještě dostatek místa. Co se týče šířky, minimum by mělo být alespoň 80 centimetrů pro jednu dospělou osobu. Kdo má ovšem rád pohodlí, může zvolit i větší rozměry. Postele 140×200 pak představují luxus, který se rovná 1,5 postele. Komfortnější spaní si už ani nemůžete přát.
dřevo je nejlepším materiálem pro výrobu postelí

Jaký druh dřeva zvolit

Postele z masivu se vyrábějí hned z několika různých druhů dřeva. Mezi ty nejtvrdší patří dubové a bukové dřevo. Zlatou střední cestu pak nabízí postele z borovicového dřeva, které jsou také dostatečně pevné a navíc i cenově dostupné. Naopak smrkové dřevo, které patří k těm nejlevnějším je i nejměkčí a pro každodenní nebo dlouhodobější používání se již příliš nehodí. Čím je dřevo tvrdší, tím samozřejmě lépe. Taková postel se vám jen tak nezničí ani nezačne vrzat nebo se postupně rozpadat. Masiv je takovým králem všech materiálů.