Zatopit v kamnech je někdy oříšek

Vlastníte-li dům, často řešíte, čím budete prostor vytápět. I přes ústřední topení, které si pořizuje skoro každý, je v módě udělat si v jedné z místností krbová kamna nebo alespoň kamna na pevné palivo. Mnoho lidí touží po tom, posadit se do příjemně vytopeného pokoje a zaposlouchat se do praskání dřeva, vdechovat vůni čerstvě nařezaných polínek a uklidnit se pohledem do plamenů. Takové chvíle jsou nezapomenutelné, dokážou navodit příjemný relaxační pocit a teplo domova si vychutnáme se vším všudy. Co ale dělat, když svá kamna ne a ne roztopit. Všichni to známe. Naložíme topivo, zapálíme a těšíme se na příjemné praskání ohně. Místo toho nás zavalí dým vracející se z komína a zamořující místnost. Jaké je pak zklamání, když místo romantických okamžiků dumáme, proč naše kamna netáhnou a co je třeba udělat, aby došlo k nápravě.
krbové ohniště
Na co si dát pozor
1/Jako první možnou závadu zkusíme vyčistit samotná kamna. Mohou být zanesená sazemi a usazeninami, které brání v dostatečném prostoru, kde má probíhat hoření.
2/ Stejné zkusíme udělat s průduchem do komína a samotným komínem. Je vhodné tyto práce objednat v odborné kominické firmě, která vyšle vyškolené pracovníky, kteří ví, co by mohlo být na vině a umí vše odborně odstranit.
3/ Jestliže kamna vzdorují i nadále, je dobré zkontrolovat parametry, které kamna potřebují ke své správné funkci a srovnat je s parametry našeho komína. I zde může být příčina. Pokud to tak je, i to nám dobře vyřeší kominická firma.
střecha s komínem
4/ Ale nejen zplodiny mohou brzdit kvalitní topení. Záleží i na výšce a šířce komína. Někdy se dozvíme, že se nedá dělat nic jiného než vystavět komín nový. Ani to není žádný problém. Dnes jsou k mání celé komínové díly, které nám dovolí nový komín rychle postavit v potřebných parametrech.
Pokud budete mít s lokálním topením jakékoliv problémy, neváhejte se obrátit na odborníky. Rychle a zkušeně rozklíčí problém a odstraní ho k vaší spokojenosti.